3 Üniversite Büro, Destek ve Koruma Personeli Alımı İlanı Yayımladı!

3 Üniversite farkı kadrolarda personel alımı için Resmi gazetede ilan yayımladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu kontenjan dağılımı nedir?

Resmi Gazete Sözleşmeli Personel alımı ilanları yayımlandı. 9 Eyllü 2022 tarihi ile resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre 3 Üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere toplamda 25 Sözleşmeli personel alımı yapacaklarını bildirdiler. Bu kapsamda Üniversiteler farklı kadrolarda personel alımı faaliyetlerine devam edecekler. 2020 yılı KPSS Puanı ile personel alımı yapılacak olup değerlendirmelerde KPSS Puan sırası veya Yazılı veya sözlü sınav  ile değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Üniversitelere 25 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Söz konusu ilan yayımlayan Üniversiteler toplamda 25 kilşilik kadro ile personel alacak. Alımlar;

  • Bartın Üniversitesi,
  • Bursa Uludağ Üniversitesi,
  • İstanbul Medeniyet Üniversitesi,

tarafından gerçekleştirilecektir.

Kontenjan Dağılımı ve Detayları:

Bartın Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı:

Üniversiteye 3 kişilik kadro ile Erkek adaylar içerisinden Lise mezunu 2 Şoför ve 1 Teknisyen alımı gerçekleştirilecek.

Bursa Uludağ Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı:

Üniversiteye 9 kişilik kadro ile Kadın Erkek adyalar içerisinden personel alımı gerçekleştirilecektir. Buna göre Lise ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden sözleşmeli personel alımı yapılacak. Ön Lisans mezunu 1 Güvenlik Görevlisi ve 1 Büro Personeli alınacak. Lise mezunu ise 7 Temizlik Görevlisi alımı yapılacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlan Detayları:

Üniversite 2020 yılı KPSS Puanı ile ve Taban 60 puan ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 6 Temizlik Personeli ve 1 Büro Personeli alım gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Üniversiteler sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi şartlar aranacaktır.

Üniversiteler Başvurular Nasıl Yapılacak?

Söz konusu ilanlar Resmi Gazetede 9 Eylül 2022 tarihi ile yayımlanarak başvuru süreci başlamıştır. Adayara başvuru için 15 günlük süre verilmiş olup en geç 23 Eylül 2022 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. İlanlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bartın Üniversitesi Personel Alımı İlanı

Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Alımı İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Personel Alımı İlanı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.