AYBÜ 177 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı – Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Personel Alımı yapacak. 177 sözleşmeli personel alımı en az lise mezunu ve 50 KPSS Puanı ile yapılacak. Şartlar haberde.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere fakrlı kadrolarda sözleşmeli olarak 177 personel alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu ilan için alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa 4/B fırkasına göre yapılacaktır.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 12 Bakım Onarım Personeli, 2 Bahçıvan, 5 Şoför, 36 Temizlik Personeli, 10 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Sağlık Teknikeri, 4 Tekniker, 31 Büro Personeli

Lisans Mezunu: 15 Büro Personeli,

Başvuru şartları ne Olacak?

Adayların Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi personel alımı ilanına başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. Bu kapsamda ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacaktır.

KPSS Şartı Aranacak!

Adaylarda2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak

Üniversite bünyesine personel alımları herhangi bir Mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecektir. Adayların KPSS puanı esas alınarak yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir.

Alanına Göre Kontenjanlar ve Özel Şartları:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilanın remsi gazetede yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Bu kapsamda başvurular sadece Online olarak yapılabilecektir.

Başvuru Tarihleri: 15 – 29 Mart 2023

Başvuru Adresi: https://aybu.edu.tr/pdb

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.