Ege Üniversitesi 77 Sözleşmeli Personel Alımı – Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ege Üniversitesi Personel Alımı yapacak. Az Önce gelen ilana göre 77 sözleşmeli personel alımı en az lise mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Şartlar?

Ege Üniversitesi Personel Alımı yapacak. Az Önce Resmi Gazetenin 8 Mayıs 2023 tarihli duyurusuna göre Ege Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu ilana göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecektir. Peki hangi adaylar başvuru yapabilecek? Alım yapılacak kadrolar hangileridir? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Gerçekleştirilecek?

  • 25 Büro Personeli,
  • 20 Temizlik Personeli Alımı,
  • 4 Bahçe Bakımı ve Düzenlemesi,
  • 11 Basit Bakım ve Onarım,
  • 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 2 Tekniker,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımına başvuru yapabilmek için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesindeki nitelikler aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç Hükümlülüğü olmamak” gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca adayların Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylardan 2022 yılında yaılmış olan KPSS’den Lise İçin P94, Ön Lisans çin P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Başvurular KPSS Puanına göre Gerçekleştirilecek olup değerlendirmelerde KPSS Puanına göre yapılacak En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak Sıralama ile adaylar belirlenecektir. Bu kapsamda herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 7 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda;

Başvuru Tarihleri: 8 – 16 Mayıs 2023

Başvuru Adresi: “Ege Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe alım” hizmeti aracılığıyla veya Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) platformu üzerinden.

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.