GSB 924 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı – KPSS Şartı ve Kontenjanlar?

Gençlik ve spor bakanlığı 2023 yılı 924 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Az önce açıklama geldi. Peki ilan detayları nedir? Başvuru tarihi nedir

ençlik ve spor bakanlığı personel alımı müjdesi geldi . Az önce gençlik ve spor bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptığı açıklama ile farklı kadrolarda olmak üzere sözleşmeli 924 personel alımı yapılacak. KPSS ve diğer detaylar açıklandı. 

924 Personel Alımı Açıklaması:

GSB ailemizi büyütmeye devam ediyoruz!

685’i KPSS ve uygulamalı sınavla, 239’u millilik kapsamında olmak üzere toplamda 924 sözleşmeli antrenör alımı yapacağız. 

Başvurularımız 26 Aralık Pazartesi günü başlıyor. Hayırlı, uğurlu olsun.


Başvuru Şartları Ne Olacak?

Gençlik ve spor bakanlığı personel alımında adaylardan aranan şartlar belli olmaya başlandı. Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48.maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre ” Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık sorunu olmayan, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgili olamak,” gibi şartlar aranacaktır. 

KPSS Şartı Olacak Mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımında 685 Kişilik alımda KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılı KPSS puanı kullanılacak. 

Başvurular Ne Zaman Başlayacak!

GSB personel alımında başvurular 26 Aralık 2022 tarihi ile başlayacak. Süreç online olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.