İçişleri Bakanlığı 100 Memur Alımı 2023 ( İl Göç Uzman Yardımcısı )

İçişleri Bakanlığı memur alımı yapıyor. Az Önce gelen ilan ile Taşra Teşkilatına 100 Memur Alımı yapılacak. Göç İdaresi Memur alımı detayları haberde.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı ilanı yayımlandı. Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra Teşkilatı biriminde görevlendirmek üzere 100 Memur alımı yapacağını bildirdi. Alımlar KPSS Puanı ile yapılacak ve sonrasında Yazılı ve Sözlü sınav ile atama işlemleri gerçekleştirilecektir. Peki başvuru için adaylardan aranan şartlar nedir?

100 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi başkanlığı Genel idare Hizmetleri sınıfında görevlendirmek üzere 8. ve 9. dereceli kadrolarda toplamda 100 kişilik kadro ile İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosunda atama gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Göç İdaresi Başkalığı memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

İl Göç uzman yardımcısı alımında adaylardan KPSS, Eğitim ve Yaş şartları aranacak. Buna göre,

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS’den KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP29, KPSSP30, KPSSP32, KPSSP36 puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

2000 Kişi KPSS Sırası İle Belirlenecek!

Başvuru Değerlendirmesinde adayların KPSS Puanı ele alınarak yapılacak değerlendirme ile 2000 kişi yani kadro sayısının 20 katı aday En yüksek puandan en düşük puana kadar seçilerek yapılacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

Memur alımında adaylardan yaş şartı aranacak. Buna göre ” 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak ” gerekmektedir.

Hangi Mezuniyet Olan Başvuru Yapacak?

Eğitim şartı olarak adayların En az 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak şarttır.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adaylar başvurularını e-Devlet şifresi lle yapacak. Bu kapsamda başvurular Göç İdaresi Başkanlığı kariyer adresi üzerinden yapılacak. Bunun dışında yapılacak Şahsen veya Posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecek. 

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/goc-idaresi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru sırasında e-Devlet üzerinden mezuniyet bilgisi, KPSS puanı ve ikamet bilgileri alınacak olup, e-Devlet üzerinden erişilemeyen bilgiler beyan edilerek yüklenecektir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı Memur alımı başvurusu Aralık sonu başlayacak olup en geç Ocak ayı itibari ile gerçekleştirilmesi gereklidir. Buna göre başvurular sadece Bakanlığın kariyer adresi üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 30 Aralık 2022 – 09 Ocak 2023

Başvuru Adresi: İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr)

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.