İnönü Üniversitesi 554 Sözleşmeli Personel Alımı – Lise, Ön Lisans ve Lisans

İnönü Üniversitesi Sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. En Az Lise mezunu ve 65 KPSS Puanı ile 554 personel alımı şartları ve kontenjan dağılımı haberde.

İnönü Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 12 mayıs 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre İnönü Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Saylı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 554 Sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 20 Teknisyen, 90 Hasta bakıcı, 188 Destek Personeli

Ön Lisans Mezunu: 60 Sağlık Teknikeri, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 16 Destek Personeli ( Aşçı ), 3 Şoför, 6 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 111 Hemşire, 1 Fizyoterapist, 1 Sağlık Fizikçisi, 2 Diyetisyen, 2 Psikolog, 1 Kütüphaneci, 17 Büro Personeli, 1 Çözümleyici, Sistem Programcısı, 3 Mühendis, 2 Programcı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İnönü Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre adaylardan ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ” gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İnönü Üniversitesi personel alımı başvurusu için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece şahsen yapacak.

Başvuru Tarihleri: 12 – 26 Mayıs 2023

Başvuru Adresi: İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.