İstanbul Fatih Belediyesi 60 Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımlandı

Belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımladı. Farklı alanlarda olmak üzere 60 Memur Alımı kontenjan ve şartları haberde.

Fatih Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Belediye 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Mahalli İdarelere ilk defa atanacaklara Dair Atama yönetmeliği ve Belediye Zabıta Memuru yönetmeliğine göre Düz Memur Alımı ve Zabıta Memuru alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda yayımlanan ilan için adaylardan KPSS şartı aranacak olup lise, ön lisans ve lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecek.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 20 Zabıta memuru

Ön Lisans Mezunu: 30 Zabıta Memuru ve 5 Düz Memur

Lisans Mezunu: 5 Düz Memur

olmak üzere toplamda 60 Belediye Memur alımı gerçekleştirilecektir. Buna göre,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Belediyenin memur alımı ilanına başvuru için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca adayların 2020 yılında yapılmış olan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için p93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Zabıta Memuru alımı için ise, Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şarttır.

Başvurular Ne Zaman?

Belediyenin zabıta alımına başvuru için süreç Eylülde başlayacak olup Şahsen, Elektronik ortamda veya posta yolu ile başvuru alınacak. Başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Sonrasında istenen belgelerle birlikte başvurularını gerçekleştirecekler.

Başvuru Tarihleri: 5 – 9 Eylül 2022

Online Başvuru Ekranı: www.fatih.bel.tr

Şahsen veya Posta İle Başvuru Adresi: Fatih Belediyesi Ana Hizmet Binası Adnan Menderes Bulvarı Vatan Caddesi No 54

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.