Kırıkkale Üniversitesi 96 Sözleşmeli Personel Alımı – Lise, Ön Lisans ve Lisans KPSS Şartı?

Kırıkkale Üniversitesi 96 sözleşmeli personel alımı için 2022 ve 2022 KPSS puanı kullanılacaktır. Şartlar ve kontenjan dağılımı haberde.

Kırıkkale Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kırıkkale Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere 96 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli olarak yapılacak. KPSS şartı nedir? Nasıl ve ne zaman başvuru yapılacak?

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 18 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 6 Kadın ve 12 Erkek ), 1 Şoför ( Erkek ), 21 Temizlik Görevlisi ( 10 Erkek ve 11 Kadın ), 

Ön Lisans Mezunu: 5 Diğer Sağlık personeli, 1 Sağlık Teknikeri, 2 Laborant, 6 Röntgen teknisyeni, 

Lisans Mezunu: 2 Psikolog ve 40 Hemşire

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Üniversite adaylardan genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ” gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir. Ayrıca KPSS ve Eğitim nitelikleride aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan KPSS şartı olarak, Lise mezunları için 2022 KPSS puanı ve Ön Lisans ile Lisans mezunu adaylar için 2022 yılı KPSS puanı kullanılacak. Buna göre Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim ve Mesleki Şartlar Nedir?

Mülakat Yapılmayacak!

Üniversite personel alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak. Başvurular KPSS puanı ile yapıldığından sıralama da KPSS puanı kullanılacaktır. Buna göre değerlendirmelerde KPSS puan sırasına göre yapılacak olup adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamıştır. 15 Gün sürecek olan başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 7 – 21 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://pdbilan.kku.edu.tr

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.