Kültür Bakanlığı Kapadokya 52 Kamu Personeli Alımı Sonuç ve Taban KPSS?

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS puanı ile veya KPSS siz 52 Personel alımı başvuru sonuçları ve KPSS Taban puan kaç olacak? Sonuç sorgulama ekranı nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Kapadokya Alan Başkanlığından görevlendirilmek üzere 52 personel alımı yapacağını bildirmişti. Başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvuru yapabilecek. Başvuru yapıp sonuç bekleyen adaylarda haberimizdeki detaylar neticesinde sonuç bilgilerine ulaşabilecekler.

Başvuru Süreci Sona Eriyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı perosnel alımı başvuru süreci 25 Temmuz 2022 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Bu kapsamda Bakanlık başvuruları en geç 8 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İnternet üzerinden kariyer adresinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Alınacak Kadrolar Hangileridir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 52 kişilik kadro ile KPSS Li ve KPS Siz personel alımı yapacağını bildirmişti. Buna göre,

KPSS Puanı İle, 1 Avukat, 4 Mühendis, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 1 Arkeolog, 1 Müze Araştırmacısı, 4 İdari Uzman, 1 Grafiker, 2 Restoratör, 10 Büro Görevlisi, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Teknisyen ve 3 Destek Personeli alınacak.

KPSS Şartı Aramadan,  2 İç Denetçi, 3 Mühendis, 1 Peyzaj Mimarı, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 4 İdari Uzman alınacak.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda KPSS puan sırası ele alınacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama kullanılacaktır. Kadro sayısının 4 katı kadar aday değerlendirilecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 8 Ağustos 2022 tarihi ile sona erecek olan bakanlık başvurularını 22 Ağustos 2022 tarihine kadar duyuracaktır.

Ayrıca 22/08/2022-26/08/2022– Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların duyurulması ve itirazların kabulü yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.