MEB 5000 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023! Kontenjan ve Şartlar?

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı duyurusu geldi. 2023 yılı 5 Bin Personel alımı yapılacak. KPSS Şartı Olacak Mı? Mezuniyet şartı nedir? Detaylar ve kontenjanlar haberde.

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacak. Az Önce 16 Mart 2023 tarihi ile gelen duyuruya göre MEB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 5 kontenjan da Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli 5000 Personel Alım yapılacak. Söz konusu yayımlanan duyuruda Kontenjan dağılımı bilgisi verildi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere MEB personel alımı ilanı hakkında detayları aktaracağız.

2023 yılı MEB 5000 Personel Alacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer az önce resmi Twitter hesabı üzerinde yayımladığı duyuruya göre 5000 Personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda açıklama;

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 5 bin personel alımı yapacağız.

İstihdam edeceğimiz personelleri öncelikle afet bölgesindeki illerde görevlendireceğiz. hayırlı olsun.

KPSS 2023-2024 GY GK SORU NOT PDF PAYLALIMLARI KANALIMIZA KATILABİLİRSİNİZ:https://t.me/+HeBLkStI4OYzODRk

5 Bin Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Açıklandı!

Mahmut Özer 5000 personel alımı kontenjan dağılımınıda açıkladı. Buna göre;

  • 4250 Büro Personeli ( 250 Merkez Teşkilatına ve 4000 taşra teşkilatına ),
  • 25 Avukat ( 4 Merkez Teşkilatına ve 21 taşra teşkilatına ),
  • 100 Mühendis ( Taşra Teşkilatı ),
  • 125 Diyetisyen ( Taşra Teşkilatı ),
  • 500 Hemşire ( Taşra Teşkilatı ),

Resmi Duyuru:

Başvuru Şartları Ne Olacak?

MEB Sözleşmeli personel alımı için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep edilmektedir. Bu kapsamda adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre;

” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi şartlar aranacak.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı Aranacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Alımları için KPSS Şartı aranacak. Bu yönde adaylardan 2022 yılında yapılmış olan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

Mülakat Yapılacak Mı?

MEB personel alımları sözleşmeli olarak yapılacak. Adayların Mülakat beklentisi yok. Ancak İlan kılavuzu yayımlandığında detaylar belli olacaktır.

KPSS 2023-2024 GY GK SORU NOT PDF PAYLALIMLARI KANALIMIZA KATILABİLİRSİNİZ:https://t.me/+HeBLkStI4OYzODRk

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

MEB Sözleşmeli personel alımı duyurusu yayımlandı. Ancak söz konusu duyuruda başvuru tarihlerine ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi. Bu kapsamda ilgili ilanın en yakın zamanda yayımlanması beklenmektedir. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.