Mersin Üniversitesi 199 Sözleşmeli Personel Alımı – Lise, Ön Lisans ve Lisans

.

Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu farklı kadrolarda sağlık personeli ve sözleşmeli personel alımı kontenjan dağılımı haberde.

Mersin Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fırkasına göre en az lise mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Üniversitenin Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği ve Üniversitemizin Mersin merkez ve ilçelerinde bulunan kampüslerinde istihdam edilecektir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 8 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 80 Destek Personeli, 3 Şoför, 10 Bakım Onarım, 1 Bahçıvan, 1 Bahçıvan, 19 Hasta Bakımı ve Temizliği, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Aşçı, 1 Bahçıvan, 1 Hasta Bakımı ve Temizliği, 3 Tekniker, 15 Sağlık Teknikeri, 1 Röntgen Teknisyeni, 28 Sağlık Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Mühendis, 9 Büro Personeli, 13 Hemşire,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Mersin Üniversitesi bünyesine alacağı personel adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda ” Tükiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak” gibi nitelikler aranacaktır.

Öte yandan adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Nöbet (vardiya) usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gereklidir.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Üniversite personel alımında adaylardan KPSS şartı aranacak. KPSS puan sırası kullanılmak üzere adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın Mülakatsız Sözleşmeli Personel alımı yapılacak.

Bu yönde KPSS şartı olarak adayların 2022 yılında yapılan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için p93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartları aranacak.

Mezuniyet Şartı Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün sürecektir. Bu kapsamda başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını şahsen yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 2 – 16 Mart 2023

Başvuru Adresi: Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.