MİT 2023 Yılı 4 Alanda Personel Alımı Başvuru Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

MİT Personel alımı 2023 Başvuruları devam ediyor. İstihbarat Uzmanı, Dil Uzmanı, Koruma ve Emniyet Memuru, Mühendis alımı şartları nedir? Ne Kadar Maaş Alırlar?

MİT Personel alımı için ilanları güncelledi. 4 farklı meslek dalında olmak üzere Kadın – Erkek personel alımı yapacağı bildirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı Resmi Sitesinde yayımladığı ” Peşindeyiz ve Seni Bırakmıyoruz. Ülkenin yarınına birlikle iz bırakalım” sloganı ile Personel Alımı yapılacak. 2023 yılı Personel Alımı için Adayların alanına göre bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. 2023 Yılı MİT Personel alımı başvurusu başlamış olup Bu haberimizin içeriğinde sizlere;

  • 2023 Yılı MİT Personel Alımı Kontenjanları Nedir?
  • Kimler MİT Personeli Olabilir? 2023 Başvuru Şartları? ( Genel ve Pozisyona Göre Özel Şartlar )
  • MİT Personel Alımı 2023 Başvurusu Nasıl Yapılacak?
  • MİT yeni kadrolarda Personel Alımı İlanı Yayımlayacak Mı?
  • MİT Personel Maaşları ne Kadar?

2023 Yılı MİT Personel Alımları Kontenjanları Nedir?

  • İstihbarat Uzmanı,
  • Dil Uzmanı,
  • Koruma ve Emniyet Memuru,
  • Mühendis,

Kimler MİT Personeli Olabilir? 2023 Başvuru Şartları?

Milli istihbarat Teşkilatı bünyesinde görev yapmak isteyenlerin bazı şartları taşıyor olmaları gereklidir. Adaylardan Genel ve Alanına göre özel nitelikler aranacaktır. Her unvan için özel Olarak adaylardan Mezuniyet, Yaş ve boy şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

Başvurular genel şartlardan başlıyor. Bu kapsamda genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Sağlık açısından Teşkilatın belirttiği Sağlık koşullarını sağlıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak, İş Disiplinine uygun olmak şartları aranacak.

Branşına Göre Mezuniyet, Yaş Şartları Nelerdir?

Mühendis Alımı İçin, Lisans seviyesinde eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak ve 34 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Dil Uzmanı Alımı İçin, Yabancı dil seviyesinde eğitim veren üniversitelerin, İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun ve İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren okuldan mezun olmuş gereklidir. Yaş Şartı ise 40 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin, Üniversitelerin herhangi bir lisans eğitimi veren 4 yıllık bölümlerinden mezun olmuş olması gereklidir. Yaş şartı olarak ise 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

Koruma ve Emniyet Memuru Alımı İçin, Kadın ve Erkek adaylar için yaş ve mezuniyet şartı farklıdır. Erkek Adaylar için herhangi bir ön lisans bölümü mezunu olmak ve Ön Lisans için 26 yaşını ve Lisans mezunları için 29 yaşını tamamlamamış olmak gereklidir. Kadın Adaylar için ise Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünde mezun olmuş olmak ve yaş şartı olarak 29 Yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Kadınlarda 163 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir. Erkeklerde ise 175 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

2023 Yılı MİT Personel Alımı 4 Alanda’da Başvurular Başladı!

MİT resmi İnternet adresi üzerinde yayımlamış olduğu yeni personel alımı ilanına göre başvurular başladı. 2023 yılı başları ile birlikte duyurduğu slogan ile MİT ailesine yeni adaylar aradıklarını bildirdiler. Yukarıdaki alanlarda İş İlanları yayımlamış olan Milli İstihbarat Teşkilatı iş ilanlarını yenileyerek yeni alım yapacağını bildirdi. İlgili Sloganda Şu açıklamalar kullanıldı;

Millî İstihbarat Teşkilâtı olarak faaliyetlerimizi en verimli şekilde yürütebilmek için insan kaynağımıza büyük önem veriyoruz.

Teşkilâtımız bünyesinde çeşitli beceri ve kabiliyetlere sahip istihbarat uzmanları; dünya dillerinde yetkin dil uzmanları; sinyal ve görüntü analizi, coğrafi bilgi sistemleri, yazılım ve donanım, ağ güvenliği dahil olmak üzere farklı alanlarda uzman mühendisler; tesis, bina ve araçlarımızın emniyetini sağlayan koruma ve emniyet memurları gibi birçok sahada faaliyet gösteren çalışma arkadaşları istihdam ediyoruz.

Üstlendiğimiz kritik görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirebilmek amacıyla nitelikli insan kaynağımızı sürekli geliştiriyoruz. Bu çerçevede, farklı branşlarda iş başvurularını titizlikle değerlendirerek MİT Ailesi’ne yeni üyeler kazandırıyoruz.

Teşkilât olarak tecrübeli, dinamik ve güçlü kadromuzla ülkemizin yarınlarına iz bırakmak için çalışıyoruz.

MİT Personel alımı ilanlarına başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 2023 yılı başlarında başvurularını sadece İş İlanı havuzuna toplayan teşkilat yeni yayımladığı iş ilanları ile direk olarak başvuru alıyor.
MİT Yeni Personel Alımı İlanları Yayımlayacak Mı?
Mili İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) kariyer adresi üzerinde yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 4 farklı alanda personel alımı gerçekleştiriliyor. Adaylar Milli İstihbarat Teşkilatından yeni ilanlar bekliyor. Ancak Açık iş pozisyonlarına baktığımızda MİT Personel alımı için yeni ilanlar yayımlanmayacaktır. 
MİT Personeli Maaşları Ne Kadar?
MİT, İstihbarat Uzmanı, Dil Uzmanı, Koruma ve Emniyet Memuru, Mühendis alımları için maaşlar net olarak açıklanmadı. Bu kapsamda yayımlanan pozisyonlara göre baktığımızda en düşük MİT Personeli maaşları 20 Bin TL olarak bilinmektedir. Kesin Rakamlar belli olmamakla birlikte yeni zamlarla birlikte maaşlar artabilmektedir.
MİT Kariyer Başvuru Adresi
MİT Genel Başvuru Ekranı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.