MSB Kara Kuvvetleri 2023/2 16 Bin Sözleşmeli Er ( Asker ) Alımı Başladı! En Az İlköğretim

Milli Savunma Bakanlığı 2023 Yılı 16 bin sözleşmeli er alımı ilanı yayımladı. En az İlköğretim Mezunu askeri personel alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Milli Savunma Bakanlığı ilan yayımladı. Personel Temin adresi üzerinde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bakanlığa bağlı olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesideki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli olarak Askeri Personel Alımı gerçekleştirecek. Daha önce de 2023 / 1 Sözleşmeli er alımı başvuruları alınmış olup Bakanlık yeni ilan ile 2. Dönem personel alımı ilanı yayımladı.

2023 /2 Sözleşmeli Er Alımı Kılavuzu Yayımlandı!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 24 Şubat 2023 tarihi ile yayımladığı ilana göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 2023 yılı Askeri Personel alımı ilanını yayımladı.

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları Nelerdir?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı için adaylardan genel şartlar ve bazı özel nitelikler arayacak. Buna göre genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Silah Taşımaya veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir hukuki problemi olmamak, Herhangi bir siyasi parti üyeliği bulunmamak, Terör örgütü üyesi olmamış veya olmamak, TSK Jandarma ve Sahil Güvenlik belirtilen nitelikleri sağlıyor olmak gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Sözleşmeli Er alımı için adaylardan özel olarak,

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1998 tarihinden sonra doğanlar),Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1998 tarihi ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğanlar),

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat eden adaylardan, askerlik hizmetinin en az 3 aylık bölümünü tamamlayanlar için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi (Ek-2) almış olmak,

Boy ve kilo standartları tablosunda (Ek-3) belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Sözleşmeli er adaylarında ağırlık üst sınırı tablodaki üst sınırdan 10 kg fazla olabilir.),

Boy ve Kilo Ölçüm Tablosu:

Örnek Nitelik Belgesi:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kara Kuvvetleri sözleşmeli er alımı başvurusu sadece İnternet üzerinden yapılacak. Buna göre başvuru yapacak adaylar başvurularını hemen yapmaları gereklidir. İlanda herhangi bir son başvuru tarihi belirtilmemiş olup yeterli başvuru alındığında başvuru ekranı kapancaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.