ÖSYM 30 Sözleşmeli Personel Alımı ( Büro, Destek ve Güvenlik Görevlisi )

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Mülakatsız Büro Personeli, Destek Personeli ve Güvenlik Görevlisi alınacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 6 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre ÖSYM kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 30 Sözleşmeli personel alımı yapacak. KPSS Puanı sırasına göre 3 farklı kadroda personel alımı için alımlar 657 sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesine göre gerçekleştirilecek. Peki kontenjan bilgisi nedir? Kimler başvuru yapabilecek?

30 Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

ÖSYM yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 30 kişili kadro ile ” İzmir ve Ankara ” İllerinde sözleşmeli personel alacak. Buna göre;

  • 5 Büro Personeli,
  • 15 Destek Personeli ( 4 Teknisyen, 2 Garson, 2 Aşçı, 1 Bulaşıkçı, 1 Temizlik Görevlisi, 5 Şoför ),
  • 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı personel alımı başvurular KPSS Puan sırasına göre yaplacak. Ayrıca genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre adaylardan ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların özel olarak KPSS, Eğitim gibi nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lise için P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

18 yaşımı tamamlamış ve son başvuru tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak şartları aranacak.

Unvana Göre Özel Nitelikler Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurmak isteyen adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden 06.04.2023 – 20.04.2023 tarihleri arasında gerçekleştirecek olup istenilen belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Posta yolu ile veya şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru Tarihleri: 6 – 20 Nisan 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.