Sağlık Bakanlığı 3559 Güvenlik Görevlisi Alımı İŞKUR İlan No ve Şartlar

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ilanı. Sağlık Bakanlığı 3559 Güvenlik Görevlisi alımı başvuru şartları ve tarihi nedir? Şehre Göre kontenjan ilan no İŞKUR?

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı ilanı belli oldu. Bakanlık 81 Şehirde olmak üzere farklı şehirlerde 3559 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Söz konusu ilana göre kontenjan dağılımı ve başvuru şartları açıklandı. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden Online olarak gerçekleştirebilecekler. Peki İŞKUR ilan detayları nedir? Nasıl başvuru yapılacak? Detayları ilk olarak İşin Olsa ekibinden öğrenmek üzeresiniz.

Sağlık Bakanlığı 3559 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak!

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karılamak üzere 3559 Koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu kadro kapsamda hastanelerin güvenliğini sağlamak üzere 81 Şehir listeye göre Şehir hastanelerine güvenlik alımı yapılacak. İşte 81 Şehir Kontenjan dağılımı:

İŞKUR Başvuru Süresi Nedir?

İlgili ilan Türkiye İş Kurumu üzerinde başvuru alacak. Başvuru süreci için detaylar belli oldu. Buna göre adaylar başvurularını 28 Kasım 2022 tarihi ile 02 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden elektronik ortamda veya Alo 170 üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 28 Kasım – 02 Aralık 2022

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylar başvuru için öncelikle genel nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir kurum veya kuruluşta mecburi olarak çalışmıyor olmak” gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.
  • Ortaöğretim Kurumlarının birinden veya Ön Lisans Programlarının Birinden veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak,
  • 5188 Sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun gereğinde geçerliliği devam eden özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak ( Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olan adaylarda başvuru yapabilecekler ),

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.