Sağlık Bakanlığı 791 Klinik Destek Elemanı Alımı İŞKUR Alım İlanı 2022

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı işçi alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ve adayların beklediği ilana göre 791 kişilik kadro ile Klinik Destek Elemanı alımı gerçekleştirilecektir. Söz konusu Klinik Destek elemanı alımı Türkiye Geneli yapılacak. İŞKUR kamu ilanları kısmında yayımlanan ilana göre işçi alınacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgiyi aktaracağız.

791 Klinik Destek Elemanı Alımı Şehre Göre Kontenjan Dağılımı:

Sağlık Bakanlıpı işçi alımı kapsamında 791 kişilik boş kadro ile Klinik Destek elemanı alımı yapılacak. Söz konusu yayımlanan ilana göre 81 farklı şehirde olmak üzere Klinik Destek elemanı alımı yapılacak. İŞKUR üzerinde alım yapılacak şehre göre kontenjan dağılımı aşağıda yer amaktadır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İŞKUR aracılığı ile Klinik Destek Elemanı alımı için genel olarak;

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– Kamu haklarından mahrum olmamak,

– Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

– Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

– 18 Yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak,

– Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Klinik Destek Elemanı Alımı Özel Şartları Nedir?

  • Ortaöğretim Kurumlarının Sağlık hizmetleri alanı Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyeni dalının birinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR aracılığı ile yayımlanacak olan ilan ile Sağlık Bakanlığı Klinik Destek Elemanı alımı başvuruları 28 Kasım 2022 tarihinde başlayacak olup en geç 02 Aralık 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirikecektir.

Sağlık Bakanlığı 791 işçi aımı yapıyor. İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilana göre Türkiye Geneli Sağlık Bakanlığı Klinik Destek Elemanı alımı kontenjan dağılımı haberde.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.