Son Dakika! GSB 4.147 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Kontenjanlar Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan son dakika sözleşmeli personel alımı kontenjan ve başvuru duyurusu geldi. Bakanlık bünyesinde 4 bin 147 sözleşmeli memur alımı yapılacak. İşte kontenjanlar ve başvuru süreci.

Gençlik ve Spor Bakanı GSB Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından son dakika açıklaması geldi. Bakan GSB taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 4 bin 147 sözleşmeli personel alınacağını açıkladı. İşte Bakan Kasapoğlu’nun açıklaması.

GSB 4.147 personel alımı yapacak

GSB’ye büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli alımımıza ilişkin başvurular 10-15 Eylül 2022’de e-devlet kapısından gerçekleştirilecek. Hayırlı olsun açıklamasında bulunan Bakan Kasapoğlu adayları sevindiren gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu.

GSB personel alımı kontenjanları

300 büro personeli,

866 koruma ve güvenlik görevlisi,

2 bin 981 destek personeli olmak üzere 4 bin 147 personel alımı yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuru süreci

Adaylar başvuru iş ve işlemlerini 10 Eylül 2022 tarihi itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı internet sitesinden online olarak yapabileceklerdir. Başvuru ekranı açıldığında ve kontenjanlara dair branşlar bazında tüm şartlar yayımlandığında İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

GSB personel alımı şartları

300 büro personeli için en az lisans düzeyinde eğitim veren iktisat, işletme, maliye, muhasebe, kamu yönetimi, ekonometri, uluslararası ilişkiler, insan kaynakları yönetimi ve çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olma şartı aranacak. Büro personeli alımı 2020 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puanı esas alınacak.

866 koruma ve güvenlik görevlisi için üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak ve 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde belirtilen şartları taşıma şartı aranacak. KPSS P93 puanı esas alınacak.

2 bin 981 destek personeli (temizlik) için ise ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak şartı var. KPSS P94 puanı esas alınarak alınacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.