TTK 2022 Yılı 4 Bin İşçi Alımı Yapacak! Başvurular İŞKUR’dan

Türkiye Taşkömürü Kurumu 4 Bin İşçi alımı yapacak. Müjde beklenirken Cumhurbaşkanın’dan Yeni Açıklama geldi. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır.

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) işçi alımı hakkında yeni açıklamalar geldi. Nisan aylarında gelen alım haberinin üzerinde yeni açıklamalar yapılarak ilan süresi kısaldı. Buna göre TTK İşçi alımını bekleyenler için Müjdemiz var. İlan önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Peki kontenjan sayısı nedir? Kimler başvuru yapabilecek?

4 Bin İşçi Alımı Yapılacak!

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) bünyesindeki işçi eksikliğini karşılamak üzere 4 bin işçi alımı gerçekleştirecek. Mayıs sonunda çıkan habere göre Türkiye Taşkömürü Kurumu Yetkililerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinden sonra 3 bin kişilik işçi alımı için söz aldıkları ancak sonradan sayının 4 bine çıkartılacağı bilgisi gelmişti. Buna göre TTK 4 bin kişilik kadro ile Pano Ayak İşçisi alımı gerçekleştirecek.

İlan İçin Yeni Açıklama Yapıldı!

Mayıs ayından beri beklenen ilan için geçtiğimiz hafta yeni duyuru yapıldı. Genel Maden İşçi Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, Balıkesir ve Çanakkalede istifa eden işçiler ve işçi alımlarına ilişkin yeni açıklamada bulundu. İstifa eden işçilerin yerine yenisi alınması için Cumhurbaşkanından yeni açıklama bekleniyor. Bu kapsamda 4 bin işçi alımı gerçekleştirilecektir.

İşçi Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) işçi alımı için adayların bazı niteliklere uygun olmaları gereklidir. Bunlar ise,

  • Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • En az İlkokul mezunu olmak,
  • İlan tarihi ile 18 yaşını tamamlamış ve 32 yaşından gün almamış olmak,
  • Alım yapılacak ilde ikamet ediyor olmak,

şartları aranacaktır.

Başvurular İŞKUR Aracılığı İle Alınacak!

TTK işçi alımı için süreç İŞKUR üzerinden yapılacak. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanacak ilan için başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Kura İle Aday Belirlenecektir?

İŞKUR üzerinde yapılan başvurular incelenerek geçerli olan başvurular Nihai listeye eklenecektir. Sonrasında Lihai liste sonucuna göre Türkiye Taşkömürü Kurumu Kura çekimi gerçekleştirecektir.

İLAN YAYIMLANDIĞINDA ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TAKİPTE KALIN. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.