Sağlık Bilimleri Üniversitesi 414 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. 414 kişilik kadro ile Öğretim üyesi alımı gerçekleştirecek.

19 Ağustos 2022 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesimndeki eksikliği karşılamak üzere Öğretim Görevlisi alımı gerçekleştirecek. İlan yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır.

Buna göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine 414 kişilik kadro ile Öğretim Görevlisi kadrolarında personel alacak.

414 Personel alımı Kontenjanları Nedir?

Söz konusu yayımlanan ilana göre Sağlık Bilimleri Üniversites 414 kişilik kadro ile Öğretim görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.Alımlar, Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alıımı gerçekleştirilecek.

Bu yönde iki ilan yayımlayan Üniversite bi ilan ile 408 ve diğer ilan ile 6 personel alımı yapılacak.

KPSS Şartı Yok!

Öğretim görevlisi alımı ilanları için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmıyor. ALES şartı yer almaktadır.

Öğretim Görevlisi Başvuru Şartları Nedir?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

4- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.